Europa League, primul tur preliminar

0
38

Budapest Honved (HUN) – Rabotnicki (MKD)   1-2 în tur   4-0 în retur

Levski (BUL) – (+) Vaduz (LIE)                 0-1   3-2

Shkupi (MKD) – (+) Rangers (SCO)               0-2   0-0

Zeljeznicar (BIH) – Narva Trans (EST)      2-0   3-1

Kairat (KAZ) – Engordany (AND)             3-0   7-1

(+) Tobol (KAZ) – Samtredia (GEO)              1-0   2-0

Irtysh (KAZ) – (+) Trakai (LTU)                0-0   0-1

Gandzasar (ARM) – (+) Lech (POL)               0-2   2-1

(+) Laçi (ALB) – Anorthosis (CYP)              1-2   1-0

(+) Dynamo Minsk (BLR) – Derry City (IRL)      2-0   1-2

(+) Viitorul (ROM) – Racing Union (LUX)        2-0   0-0

Gzira (MTL) – (+) Radnicki Nis (SRB)           0-4   0-1

(+) Molde (NOR) – Glenavon (NIR)               1-2   5-1

(+) Slavia Sofia (BUL) – Ilves Tampere (FIN)   1-0   2-1

Kalju (EST) – (+) Stjarnan (ISL)               0-3   1-0

(+) Slovan Bratislava (SLO) – Milsami (MDA)    4-2   5-0

Riga (LTU) – (+) CSKA Sofia (BUL)              0-1   1-0 după prelungiri (3-5 la penaltiuri)

(+) Häcken (SWE) – Liepaja (LTU)               3-0   1-2

(+) Sarpsborg (NOR) – IBV (ISL)                4-0   2-0

Kesla (AZE) – (+) Balzan (MLT)                 1-4   2-1

(+) M. Tel Aviv (ISR) – Ferencvaros (HUN)      1-1   1-0

(+) Shakhtyor (BLR) – Connah’s Quay (WAL)      3-1   2-0

(+) AIK (SWE) – Shamrock Rovers (IRL)          1-0   1-1 după prelungiri

Vardar (MKD) -(+) Pyunik (ARM)                 0-1   0-2

Zaria Balti (MDA) – (+) Gornik Zabrze (POL)    0-1   1-1

(+) Apollon (CYP) – Stumbras (LTU)             0-1   2-0

Dynamo Tblisi (GEO) -(+) Dunajska Streda (SVK) 1-1   1-2

Prishtina (KOS) – (+) Fola Esch (LUX)          0-0   0-0 după prelungiri (4-5 la penaltiuri)

(+) Zalgiris Vilnius (LTU) – Klaksvik (FRO)    2-1   1-1

(+) Nordsjaelland (DEN) – Cliftonville (NIR)   1-0   2-1

(+) Progrès (LUX) – Gabala (AZE)               2-0   0-1

Beitar Jérusalem (ISR) – (+) Chikhura (GEO)    0-0   1-2

(+) Copenhague (DEN) – KuPS (FIN)              1-0   1-1

Luftëtari (ALB) – (+) Ventspils (LAT)          0-5   3-3

(+) Sarajevo (BIH) – Banants (ARM)             2-1   3-0

(+) Maribor (SLO) – Partizani Tirana (ALB)     1-0   2-0

(+) Partizan Belgrade (SRB) – Rudar Pljevlja (MNE) 3-0  3-0

Titograd (MNE) – (+) B36 (FRO)                 0-0   1-2

(+) Trencin (SVK) – Buducnost Podgorica (MNE)  2-0   1-1

(+) Dundalk (IRL) – Levadia (EST)              1-0   2-1

Tre Fiori (SMR) – (+) Rudar Velenje (SLO)      0-7   0-3

NSI Runavik (FRO) – (+) Hibernian (SCO)        1-6   4-6

(+) Osijek (CRO) – Petrocub (MDA)              1-1   2-1

Coleraine (NIR) – (+) Spartak Subotica (SRB)   1-1   0-2

(+) Ujpest (HUN) – Neftçi (AZE)                1-3   4-0

(+) Domzale (SLO) – Siroki Brijeg (BIH)        2-2   1-1

(+) Hafnarfjördur (ISL) – Lahti (FIN)          3-0   0-0

 

 

Se vor disputa în turul II preliminar al Europa League:

 

The New Saints (WAL) – Lincoln Red Imps (GIB)

Torpedo Kutaisi (GEO) – Vikingur (FRO)

Zrinjski (BIH) – La Valette (MLT)

FC Santa Coloma (AND) – Valur Reykjavik (ISL)

Sutjeska (MNE) – Alashkert (ARM)

Dudelange (LUX) – Drita (KOS)

Spartaks Jurmala (LAT) – La Fiorita (SMR)

APOEL (CYP) – Flora Tallinn (EST)

Olimpija Ljubljana (SLO) – Crusaders (NIR)

Molde (NOR) – Laçi (ALB)

Sarajevo (BIH) – Atalanta (ITA)

Zalgiris Vilnius (LTU) – Vaduz (LIE)

Kairat (KAZ) – AZ Alkmaar (NED)

Aberdeen (SCO) – Burnley (ENG)

Partizan Belgrade (SRB) – Trakai (LTU)

Balzan (MLT) – Slovan Bratislava (SLO)

Nordsjaelland (DEN) – AIK (SWE)

Rudar Velenje (SLO) – FCSB (ROM)

Hapoel Haïfa (ISR) – Hafnarfjördur (ISL)

Dundalk (IRL) – AEK Larnaca (CYP)

Gornik Zabrze (POL) – Trencin (SVK)

  1. Tel Aviv (ISR) – Radnicki Nis (SRB)

CSKA Sofia (BUL) – Admira Wacker (AUT)

Spartak Subotica (SRB) – Spartak Prague (CZE)

RB Leipzig (GER) – Häcken (SWE)

Stjarnan (ISL) – Copenhague (DEN)

Oufa (RUS) – Domzale (SLO)

Tobol (KAZ) – Pyunik (ARM)

Jagiellonia Bialystok (POL) – Rio Ave (POR)

LASK Linz (AUT) – Lilleström (NOR)

Budapest Honved (HUN) – Progrès (LUX)

Osijek (CRO) – Rangers (SCO)

B36 (FRO) – Besiktas (TUR)

Dunajska Streda (SVK) – Dynamo Minsk (BLR)

Ventspils (LAT) – Bordeaux (FRA)

Zeljeznicar (BIH) – Apollon (CYP)

Viitorul (ROM) – Vitesse (NED)

St Galles (SUI) – Sarpsborg (NOR)

Dynamo Brest (BLR) – Atromitos (GRE)

Séville FC (ESP) – Ujpest (HUN)

Shakhtyor (BLR) – Lech (POL)

Hibernian (SCO) – Asteras Tripolis (GRE)

Chikhura (GEO) – Maribor (SLO)

Genk (BEL) – Fola Esch (LUX)

Djurgarden (SWE) – Mariupol (UKR)

Hajduk Split (CRO) – Slavia Sofia (BUL)

 

Meciurile tur vor avea loc la 26 iulie, iar returul se va disputa pe 2 august