Champions League – remiză între Chelsea şi Barca

0
335

Chelsea şi FC Barcelona au terminat la egalitate, 1-1, la Londra, pe Stamford Bridge, în prima manşă din optimile de finală ale Ligii Campionilor. Chelsea a avut două bare în prima repriză prinWillian, care a reuşit să şi deschidă scorul, în minuul 62, cu un şut din marginea careului. Barca a egalat în minutul 75, prin Leo Messi, dintr-o pasă ideală a lui Iniesta. Manşa secundă va avea loc în data de 14 martie, pe Camp Nou.

Bayern Munchen a trecut de Beşiktaş Istanbul cu 5-0, pe teren propriu, în prima manşă din optimi. Thomas Muller (43, 66), Kingsley Coman (53) şi Robert Lewandowski (79, 88) au marcat. Beşiktaş a jucat în inferioritate numerică din minutul 16, când fundaşul croat Domagoj Vida a fost eliminat de  Ovidiu Haţegan, pentru fault în postură de ultim apărător. Aproape de jumătate de stadion a fost ocupată de suporteri turci.