„Satelitul” şi-a întrerupt seria victoriilor în Valea Domanului

0
362

Echipa a doua a Ştiinţei a pierdut primul meci după cinci victorii consecutive. În etapa a 13-a a seriei C4, alb-albaştrii lui Corneliu Papură au fost învinşi cu 2-0 pe arena din Valea Domanului de  CSM Şcolar Reşiţa, goluri marcate de Negoescu, în primul minut, şi Bresneni, în minutul 83. Gazdele, pregătite de Daniel Opriţa, au marcat în secunda 33 şi au dominat prima parte. Craiova II a jucat mult mai bine în repriza a doua, dar nu a reuşit să marcheze, încasând încă un gol pe final. Satelitul a început în formula: L. Popescu – Borţa, Ion, R. Bogdan, Trocan – Enache, Iuga, Petre – Frăsineanu, Al. Popescu, Mihăilă. Pe parcurs au intrat: Trancă, Markovic şi Şerban.

Cealalată formaţie doljeană din seria C4, CSO Filiaşi, a obţinut un punct în deplasarea din Timiş, după 0-0 cu ACS Ghiroda. Antrenorul Cosmin Fruntelată a început meciul cu: Nedeianu – Calu, Lupu, Preda, Tereche – Dănuţ Stancu – Geanimu, Tudor, Badea, Cruşoveanu – Dinu. Au mai intrat: Borhot, Papa şi Chivu. „Am plecat cu regretul că nu am obţinut toate punctele. Am făcut o partidă bună, ne-am apărat exact şi am pus multe probleme în atac. A fost un concurs de ratări, cam toţi au ratat. Dacă eram mai atenţi totul era perfect”, a declarat antrenorul Cosmin Fruntelată. În etapa viitoare, „satelitul“ va sta, în timp ce Filiaşiul va evolua pe stadionul „Chimia“ din Işalniţa împotriva formaţiei Naţional Sebiş, vineri, de la ora 14.