Rezultatele ligilor de fotbal ale Doljului

0
110

Liga a IV-a Dolj, etapa a 4-a: UT Dăbuleni – Avântul Pielești 2-3, Danubius Bechet – Progresul Băilești 6-0, CS Cârcea – FCU 2 1-1, CS Galicea Mare – Metropolitan Ișalnița 1-2, , Unirea Amărăștii de Jos – Tractorul Cetate 5-2, Dunărea Calafat – Progresul Segarcea 1-0, Viitorul Măceșu de Sus – Știința Celaru 6-1, Flacăra Motăței – Știința Cerăt 2-5.

Clasament: 1. Cerăt 12 p, 2. FCU II 10p, 3. Calafat 10, 4. Işalniţa 9p, 5. Pieleşti 9p, 6. Dăbuleni 7p, 7. Galicea 7p, 8. Amărăşti 6p, 9. Cârcea 5p, 10. Segarcea 3p, 11. Cetate 3p, 12. Măceşu 3p, 13. Bechet 3p, 14. Celaru 3p, 15. Moţăţei 1p, 16. Băileşti 0p.

Liga a V-a Dolj, etapa a 3-a:

Seria I: Unirea Galiciuica – Tineretul Poiana Mare 1-0, Recolta Urzicuţa – Luceafărul Ghidici 5-0, Recolta Măceşu de Jos – Viitorul Dobridor 7-1, Avântul Giubega – Fulgerul Maglavit 4-2, Viitorul Desa – Viitorul Ciupercenii Noi 0-4, Spicul Unirea – ACS Cioroiaşi 3-4, Triumf Bârca – Avântul Rast 4-0.

Clasament: 1. Triumf Bârca 9p, 2. Recolta Urzicuţa 7p, 3. Recolta Măceşu de Jos 6p, 4. Spicul Unirea 6p, 5. Avântul Giubega 6p, 6. ACS Cioroiaşi 6p, 7. Unirea Galiciuica 6p, 8. Viitorul Desa 4p, 9. Avântul Rast 4p, 10. Fulgerul Maglavit 3p, 11. Viitorul Ciupercenii Noi 3p, 12. Tineretul Poiana Mare 1p, 13. Luceafărul Ghidici 0p, 14. Viitorul Dobridor 0p.

Seria a II-a: Avicola Rojişte – Unirea Tâmbureşti 0-4, Progresul Amărăştii de Sus – Victoria Bratovoieşti 5-4, Avântul Daneţi – Viitorul Teasc 5-1, Fulgerul Mârşani – Voinţa Puţuri 4-0, Energia Radomir – Progresul Castranova 2-0, Sporting Leu – Viitorul Apele Vii 4-4, Inter Secui – AFC Coşoveni 6-3.

Clasament: 1. Avântul Daneţi 7p, 2. Unirea Tâmbureşti 7p, 3. Viitorul Apele Vii 7p, 4. Energia Radomir 6p, 5. Sporting Leu 5p, 6. Fulgerul Mârşani 4p, 7. Inter Secui 4p, 8. Voinţa Puţuri 3p, 9. Viitorul Teasc 3p, 10. Avicola Rojişte 3p, 11. Victoria Bratovoieşti 2p, 12. Progresul Castranova 2p, 13. AFC Coşoveni 0p, 14. Progresul Amărăştii de Sus -11p.

Seria a III-a: Unirea Vela – Voinţa Belcin 1-1, Viitorul Terpeziţa – Ştiinţa Calopăr 1-3, AS Leamna – Desnăţuiul Giurgiţa 1-1, Viitorul Ştiinţa Craiova – Fulgerul Întorsura 4-1, Ştiinţa Malu Mare – Şarja Robăneşti 7-0, Viitorul Lăcriţa – Flacăra Drăgoteşti 1-3, Viitorul Ţuglui – CS Cârcea II 2-2.

Clasament: 1. Viitorul Ştiinţa Craiova 9p, 2. CS Cârcea II 7p, 3. Viitorul Ţuglui 7p, 4. Flacăra Drăgoteşti 6p, 5. Voinţa Belcin 5p, 6. AS Leamna 5p, 7. Ştiinţa Calopăr 3p, 8. Fulgerul Întorsura 3p, 9. Viitorul Lăcriţa 3p, 10. Desnăţuiul Giurgiţa 2p, 11. Unirea Vela 1p, 12. Şarja Robăneşti 0p, 13. Viitorul Terpeziţa 0p, 14. Ştiinţa Malu Mare -8p.

Seria a IV-a: ACSO Filiaşi II – E-TWOW Mischii 3-1, Amaradia Melineşti – ACS Valea Fântânilor 2-0, Standard Şimnicu de Sus – Vulturul Cernăteşti 1-0, Metropolitan Işalniţa II – Voinţa Rasnic 4-1, Jiul Breasta – Viitorul Gherceşti 5-2, Viitorul Coţofenii din Dos – Betis Craiova 4-1, CS Sopot – Viitorul Predeşti 5-2.

Clasament: 1. CS Sopot 9p, 2. Viitorul Coţofenii din Dos 9p, 3. Metropolitan Işalniţa II 9p, 4. Amaradia Melineşti 9p, 5. Viitorul Predeşti 6p, 6. ACSO Filiaşi II 6p, 7. Jiul Breasta 3p, 8. ACS Valea Fântânilor 3p, 9. Vulturul Cernăteşti 3p, 10. Standard Şimnicu de Sus 3p, 11. Voinţa Rasnic 3p, 12. E-TWOW Mischii 0p, 13. Betis Craiova 0p, 14. Viitorul Gherceşti 0p.

LĂSAȚI UN MESAJ

Comentariul
Numele

Operaţie antispam (completează):  *