Liverpool, Man United şi Arsenal câştigă

0
379

Spectacol pe Anfield, în meciul în care Liverpool a învins-o cu 4-3 pe Crystal Palace şi s-a desprins la 7 puncte de City, care joacă duminică la Huddersfield. Oaspeţii au condus cu 1-0 la pauză, dar cormoranii au marcat în repriza secundă prin tripleta de vis din atac, Salah reuşind o dublă, iar Firmino şi Mane l-au completat.

Manchester United a ajuns la 7 victorii în tot atâtea meciuri de la plecarea lui Mourinho, după ce s-a impus cu scorul de 2-1 contra lui Brighton. Au punctat Paul Pogba din penalty, în minutul 27, respectiv Marcus Rashford, în minutul 42, iar entru oaspeți a înscris Pascal Gross, în minutul 72.  Andone a intrat în minutul 60 al confruntării de pe Old Trafford. United este acum la numai 3 puncte de locurile de Champions League.

Arsenal a câştigat derby-ul londonez cu Chelsea, goluri Koscielny şi Lacazzette.