Rădoi crede că Ştiinţa putea câştiga mai clar cu FCSB

0
364

După victoria cu 2-1 contra FCSB, la revenirea Ştiinţei pe “Ion Oblemenco”, antrenorul Mirel Rădoi a tras concluziile, spunând că diferenţa putea fi mai mare, dar a fost limitată de deciziile arbitrilor.

“Cred că diferența putea fi mai mare în prima repriză, când am avut un joc bun, iar FCSB n-a avut multe ocazii. În a doua repriză am avut momente când nu am mai găsit zonele, dar aici oarecum am fost presați și de FCSB, au încercat să ne împingă în propria jumătate. E plăcut că sunt aici, dar nu e plăcut acum, pentru că da, din punctul ăsta de vedere nu e ușor. Dar sunt la Craiova și trebuie să fac tot ce depinde de mine pentru ca Universitatea Craiova să câștige. Nici nu pot să mă bucur foarte tare, mă bucur mai mult pentru băieți decât pentru mine personal. Gândiți-vă că patronul lui FCSB e nașul meu, nu e foarte bine, nu radiez de bucurie.  Din punctul meu de vedere, un penalty inexistent, sper să nu fiu suspendat și sper să nu se supere cei din camera VAR. Nu vreau să pară că acuz arbitrajul, dar gândiți-vă că două decizii care au fost în favoarea noastră, dacă nu erau luate, puteam să fiu dat afară. Nu era cazul acum, dar am dat un exemplu. Cred că ar trebui să aibă mai multă grijă, pentru că, cum și ei au cariera în joc, la fel o avem și noi” a declarat Mirel Rădoi.