Champions League – KeÅŸeru, decisiv pentru LudogoreÅ£

0
325

Ludogoreţ Razgrad s-a calificat în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor, după ce a trecut de Zalgiris Vilnius cu scorul general de 4-3. Învinsă cu 2-1 în tur, formaţia românilor Cosmin Moţi şi Claudiu Keşeru s-a impus cu 4-1 în returul din Bulgaria. Keşeru a fost omul meciului, cu o dublă şi o pasă decisivă. Cosmin Moţi şi Claudiu Keşeru au fost titulari pentru Ludogoreţ. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 15, Ludogoreţ a revenit până la pauză, prin golul lui Natanael (41), din pasa lui Keşeru. Wanderson a făcut 2-1, iar Keşeru a realizat dubla. În turul 3 preliminar, Ludogoreţ o va întâlni pe Hapoel Beer Sheva (Israel).

Campioana României, Viitorul Constanţa, va întâlni echipa APOEL Nicosia în turul al treilea preliminar al Ligii Campionilor la fotbal, după ce ciprioţii au învins în deplasare, cu  1-0, pe Dudelange din Luxemburg, în manşa secundă a turului 2 preliminar. Unicul gol a fost marcat de brazilianul Igor de Camargo, din penalty. În meciul tur, APOEL Nicosia câştigase cu acelaşi scor.