“U” Craiova – “U” Cluj, barajul de Conference League

1
1746

Universitatea Craiova va întâlni Universitatea Cluj-Napoca, duminică, 26 mai, de la ora 20, pe arena “Ion Oblemenco”, în barajul pentru Conference League. Clujul a câștigat primul baraj, 2-0 la Galați cu Oțelul, prin dubla lui Anselmo din repriza secundă, după ce gazdele, care au pierdut săptămâna aceasta și finala Cupei României, au ratat un penalty în prima repriză prin Rusevic. În sezonul regular, Universitatea Craiova și Universitatea Cluj-Napoca au remizat în ambele dueluri, 1-1 în Ardeal și 2-2 în Bănie, Știința conducând cu 1-0 până în ultimul minut în tur și cu 2-0 la pauză în retur. Universitatea Craiova a terminat campionatul pe locul 3, în timp ce Universitatea Cluj-Napoca s-a clasat pe locul 10.