Premier League: Tottenham, doar remiză cu „lanterna roşie”

0
316

Tottenham a condus 1-0 şi 3-1, dar s-a văzut egalată în minutele de prelungire (90+3) de Southampton „lanterna roşie” din Premier League, pe terenul acesteia, St. Mary’s Stadium. O situaţie care a declanşat furia lui Antonio Conte la conferinţa de presă, de după meci, contra jucătorilor săi „egoişti”. Au marcat Che Adams (min. 46), Theo Walcott (min. 76), James Ward (min. 90+3 – pen.) respectiv Pedri Porro (min. 54+1), Harry Kane (min. 65), Ivan Perisic (min. 77). Tottenham (49 p,  locul 4) are poziţia ameninţată de Newcastle (47 p, locul 5, două jocuri mai puţin). Alte rezultate: Nottingham Forest – Newcastle 1-2, Brentford – Leicester 1-1, Aston Villa – Bornemouth 3-0, Wolverhampton – Leeds 2-4, Chelsea – Everton 2-2.

*

În Cupa Angliei (sferturile de finală): Manchester City – Burnley (D2) 6-0. Astăzi se dispută încă 3 partide din rândul cărora se detaşează întâlnirea dintre Manchester United şi Fulham.