Barcelona şi Real Madrid au pierdut, înainte de El Clasico

0
467

Barcelona şi Real Madrid au pierdut înainte de El Clasico, derby-ul programat în etapa a 7-a din La Liga, sâmbătă, 24 octombrie, de la ora 17. FC Barcelona a fost învinsă,în deplasare, cu 1-0, de  Getafe, gol marcat de Mata, în minutul 56, din penalti. Real Madrid a fost învinsă, pe teren propriu, cu 1-0, de nou-promovata Cadiz. Golul a fost marcat de Lozano, în minutul 16.

Alte rezultate din LaLiga:

Granada – FC Sevilla 1-0 A marcat: Herrera ‘82

Celta Vigo – Atletico Madrid 0-2 Au marcat: Luis Suarez ‘6, Carrasco ‘90+5

Real Madrid, Getafe, Granada şi Cadiz au 10 puncte, în fruntea clasamentului, în timp ce Barcelona este pe locul 9, cu 7 puncte.

Partidele Eibar – Osasuna, Athletic Bilbao – Levante, Villarreal – Valencia, Deportivo Alaves – Elche, Huesca – Real Valladolid şi Betis – Real Sociedad sunt programate duminică. Învingătoarea derby-ului dintre Betis şi Sociedad devine lider.