Copiii doljeni de la Palatul Copiilor din Craiova au venit cu premii, după un concurs naţional

0
896

În perioada 15-17 septembrie. s-a desfășurat, la Cluj  – Napoca, Cupa “Palatului Copiilor”- Cupa României “Karate WUKF 2023.” Au participat 872 de sportivi de la 56 de cluburi. Palatul Copiilor  din Craiova a fost reprezentat de un număr de 16 elevi pregătiți de prof. Cojocariu Simona Ionela. Copiii Cercului de Karate au obținut multiple rezultate, fiind în frunte.

Pădureanu Antonia Maria – locul III kata individual

Categoria sub 9 ani fete kata echipe – locul II Ureche Anastasia, Lăceanu Beatrice Andreea, Pădureanu Antonia Maria

Categoria băieți 7 ani

Cojocariu Ștefan – locul I kata invidual

• Locul I kihon

Ionescu Albert Ștefan – locul II kata individual

Categoria sub 9 ani băieți kata echipe – locul I Cojocariu Ștefan, Ionescu Albert Ștefan, Vlad Andrei

Firănescu Luca Ionuț – locul II kihon

“În urma rezultatelor obținute , Palatul Copiilor Craiova s-a clasat pe locul 12 din cele 56 de cluburi participante. Suntem mândri de aceste rezultate”, a precizat prof. Carmen Eugenia Pascu,  director al Palatului Copiilor din Craiova.