Liga Campionilor: Steaua Roşie Belgrad în dificultate

0
281

Maccabi Haifa a luat un uşor avantaj, în faţa celor de la Steaua Roşie Belgrad (3-2) pe stadionul Sammy Ofer, în prima manşă a barajului de calificare pentru grupele Ligii Campionilor. Condusă (1-2) la pauză, Maccabi Haifa, care a transmis un mesaj indirect şi Craiovei, înaintea partidei de astă-seară de la Drobeta-Turnu Severin, a marcat de două ori, după revenirea de la vestiare (min. 51, 61). În respectiva partidă atacantul haitian Pierrot, masiv şi puternic a semnat o dublă (min. 18, 51). Angajată în Conference League, sezonul trecut, Maccabi n-a mai fost prezentă în grupele Ligii Campionilor după sezonul 2009-2010. Oamenii lui Dejan Stancovic, fost internaţional sârb, jucător la Steaua Roşie, Lazio şi Inter, care în prima repriză făcuseră legea pe teren, după pauză au fost confuzi, aproape de nerecunoscut. Cu mulţi străini în echipă, Steaua Roşie Belgrad este umbra echipei de odinioară.