![](https://cvlpress.ro/wp-content/uploads/2022/11/thumbnail-4-2-280x187.jpg)
În data de 16 noiembrie, o delegație condusă de șeful Statului Major General al Armatei Republicii Macedoniei de Nord,
general-locotenent Vasko Gjurchinovski, a efectuat o vizită la Brigada Multinațională Sud-Est, în garnizoanele Craiova și Caracal.
![](https://cvlpress.ro/wp-content/uploads/2022/11/thumbnail-3-2-280x187.jpg)
Activitățile desfășurate se înscriu în programul vizitei oficiale pe care șeful Statului Major General al Armatei Republicii Macedonia de Nord o desfășoară în această săptămână.
Pe parcursul vizitei, membrilor delegației le-au fost prezentate rolul și misiunea Brigăzii Multinaționale Sud-Est precum și echipamentele și tehnica aflate în dotarea acesteia.