Liga Campionilor: Chelsea s-a trezit

0
347

Echipa lui Jose Mourinho n-a avut timp să regrete penalty-ul ratat de Eden Hazard (min. 6), pe Stamford Bridge, în faţa a 40.648 spectatori. „Albaştrii” au oferit o prestaţie remarcabilă la primul meci din actuala ediţie a Ligii Campionilor, impunându-se cu 4-0 în faţa lui Maccabi Tel Aviv. La nouă minute după ratarea lui Hazard, Willian şi-a adus echipa în avantaj, înainte de a părăsi terenul din cauaza unei accidentări. Înlocuitorul său, Diego Costa, a obţinut un penalty în timpul adiţional al primei reprize, transformat de Oscar (min. 45+4). Fabregas (min. 58) şi Remy (min. 81) s-au înscris pe lista marcatorilor, dând semnalul că echipa lor s-a trezit. Ea se află pe primul loc în grupă, dar în etapa viitoare va întâlni pe FC Porto.