La Liga: Real Madrid, victorie minimă!

0
395

Real Madrid s-a impus (1-0, gol K. Benzema, min. 13) pe „Santiago Bernabeu” (55.229 spectatori), în faţa lui Rayo Valecano. Dar Courtois şi-a salvat echipa în minutele de prelungire. Oaspeţii (10 puncte), cu doar 2 victorii în 15 etape (4 remize, 9 înfrângeri) ţin companie lanternei roşii, Huesca. Real Madrid se află provizoriu pe locul 3, înaintea partidei FC Sevilla – Gerone (ora 13) de astăzi. Miercuri, în Cupa Mondială a cluburilor, Real Madrid întâlneşte în semifinalele competiţiei pe japonezii de la Kashima, care au trecut (3-2) de mexicanii de la Guadalajara. În cealaltă semifinală, ES Tunis – Al Ain (0-3). Şi învingătorii vor întâlnii pe argentinienii de la River Plate. Competiţia este găzduită de Emiratele Arabe Unite.