SCM Craiova a scos un punct in extremis la Cisnădie

0
339

În ultimul meci de anul acesta în campionatul intern, contând pentru etapa a 10-a a Ligii Florilor, handbalistele de la SCM Craiova au remizat în deplasare cu Măgura Cisnădie, scor 24-24, după ce la pauză au condus cu 12-11. Repriza secundă a aparţinut gazdelor, iar echipa din Bănie a smuls remiza în ultima secundă, printr-un gol marcat de sârboiaca Zeljka Nikolic. Au evoluat pentru SCM Craiova: Dumanska, Stanciu – Florianu 6 goluri, Nikolic 5, Ţicu 4, Şelaru 4, Vizitiu 2, Rădoi 2, Trifunovic, Pricopi. Pentru echipa lui Bogdan Burcea urmează meciul retur din play-off-ul pentru intrarea în grupele EHF, în deplasare, cu Debrecen, duminică, de la ora 19.15. Campionatul intern se întrerupe, deoarece naţionala României va participa la Campionatul Mondial, turneu pregătit la Trofeul Carpaţi, programat în Bănie. SCM Craiova se află pe locul 2 după 10 etape, cu 20 de puncte, dar poate fi depăşită de Vâlcea, dacă aceasta se impune la Slobozia.