Bundesliga: Remize pentru Bayern şi Dortmund

1
626

Primele două clasate din Bundesliga, Bayern Munchen şi Borussia Dortmund, au obţinut doar remize în meciurile disputate în etapa a 28-a, iar bavarezii îşi menţin avantajul de 2 puncte în faţa Borussiei. Aceasta nu a reuşit să-şi valorifice, la Stuttgart, avantajul numeric pe care l-a avut mai mult de o repriză, şi nici pe cel de pe tabelă, chiar dacă a marcat pentru 3-2 în minutul 90+3.

Rezultate: Bayern Munchen – Hoffenheim 1-1 Au marcat: Pavard ’17 / Kramaric ‘71, Leipzig – Augsburg 3-2 Au marcat: Kampl ’10, Werner ’32, ’36 / Maier ‘5, Vargas ‘82, FC Koln – Mainz 1-1 Au marcat: Ljubicic ’51 / Ajorque ‘17, Stuttgart – Dortmund 3-3 Au marcat: Coulibaly ’78, Vagnoman ’84, Silas ‘90+7 / Haller ’26, Malen ’34, Reyna ‘90+3, Frankfurt – Borussia Monchengladbach 1-1 Au marcat: Kolo Muani ’83 / Hofmann ‘13. Partidele Werder Bremen – Freiburg, Union Berlin – Bochum şi Wolfsburg – Leverkusen se vor disputa duminică.