Ce minuni poate face Man United pe Nou Camp?

0
356

FC Barcelona va primi deseară, de la ora 22, pe Camp Nou, pe Manchester United în partida retur din sferturile Ligii Campionilor, după ce în urmă cu o săptămână a câştigat cu 1-0 pe Old Trafford, după autogolul lui Luke Show.

“Avem în față un adversar dificil, căruia îi cunoaștem atuurile. Nu trebuie să le lăsăm spații să se desfășoare. Vrem să marcăm, nu să ne mulțumim cu avantajul din tur”, a declarat Valverde.

Messi, golgeterul actualei ediții cu 8 goluri, nu a mai înscris de 6 ani în faza sferturilor de finală. Argentinianul este refăcut după accidentarea la nas din meciul tur, dar Dembele rămâne incert, aşa că Valverde ar putea opta pentru: Ter Stegen – Semedo, Piqué, Lenglet, Alba – Rakitić, Busquets, Arthur – Messi, Suárez, Coutinho.

United a produs o mare surpriză în returul optimilor, câştigând cu 3-1 pe Parc de Princes, după 0-2 în tur, deşi a mers la Paris cu o echipă de rezerve şi debutanţi, iar acum speră să repete insprava.

Solskjaer ar putea începe cu: De Gea – Dalot, Lindelöf, Smalling, Young – McTominay, Fred, Pogba – Rashford, Lukaku, Martial.