Liga 1: PSG în ultima repetiţie

0
512

Pe stadionul „Licorne” (14.964 spectatori), Amiens a condus (3-0) în partida cu PSG. Neverosimil. Spectatorilor nu le venea să creadă ochilor aşa ceva. Gazdele marcaseră prin Guirassi (min. 5), Kakuta (min. 29), Debate (min. 40). PSG a egalat după pauză prin Herrera (min. 45), Kouasi (min. 60, 65) şi a luat conducerea prin Icardi (min. 74). Finalmente, în minutele de prelungire, gazdele au reuşit să egaleze prin Guirassi, scor final 4-4. Interesant este că Amiens n-a câştigat niciuna din ultimele 12 partide de campionat (4 nule şi 8 înfrângeri). Marţi seara, PSG se deplasează pe „Iduna Park” din Dortmund pentru a întâlni fosta echipă a lui Thomas Tuchel. Care va fi lipsită de Julian Brandt şi Marco Reus. Dar vine după o victorie (4-0) cu Eintracht Frankfurt. Are cel mai bun atac din Bundesliga (63 goluri), dar doar a 9-a defensivă. Se anunţă o partidă interesantă.