Man United, debut cu victorie în campionat

0
172

Manchester United a debutat cu o victorie în noul campionat, pe teren propriu, 1-0 contra lui Wolverhampton Wanderers, gol marcat de stoperul francez Raphael Varane în minutul 76. La gazde au debutat oficial portarul Onana şi mijlocaşul Mount. Wolverhampton, care s-a despărţit săptămâna trecută de tehnicianul spaniol Julen Lopetegui, înlocuit de Gary O’Neil, putea primi un penalty în prelungiri.

Rezultatele primei etape din Premier League:

Burnley – Manchester City 0-3 Au marcat: Haaland (4, 36), Rodri (75).
Arsenal Londra – Nottingham 2-1 Au marcat: Nketiah (26), Saka (32) / Awoniyi (82).
Bournemouth – West Ham 1-1  Au marcat: Solanke (82) / Bowen (51).
Brighton – Luton Town 4-1 Au marcat: March (36), Pedro (71 – penalty), Adingra (85), Ferguson (90+5) / Morris (81 – penalty).
Everton – Fulham 0-1 A marcat: Reid (73).

Sheffield United – Crystal Palace 0-1 A marcat: Edouard (49).
Newcastle – Aston Villa 5-1 Au marcat: Tonali (6), Isak (16, 57), Wilson (77), Barnes (90+1) / Diaby (11).
Brentford – Tottenham 2-2 Au marcat: Mbeumo (26 – penalty), Wissa (36) / Romero (11), Emerson Royal (45+5).
Chelsea – Liverpool 1-1 Au marcat: Disasi (37) / Luis Diaz (18).
Manchester United – Wolverhampton 1-0 A marcat: Varane (76).