Cu prilejul Zilei Naționale a Lecturii, cadrele didactice de la Grădinița ,,Pinocchio”, Craiova au trecut pragul Bibliotecii ,,Alexandru şi Aristia Aman” Craiova – Filiala nr. 4 Rovine.
Doamna bibliotecar Mihaela Florea, împreună cu doamnele Aurelia Alina Hoancă, Mariana Bîrsan și Ileana Lungu au desfășurat activități de promovare a lecturii. I-au provocat pe cei mici să vorbească despre cartea preferată, au identificat aceste cărți în bibliotecă, le-au citit fragmente din fiecare carte.
![](https://cvlpress.ro/wp-content/uploads/2023/02/foto1-280x136.jpg)