Handbal (F) – Euro 2014: Ca şi în partida cu … Danemarca

0
365

România a pierdut primul meci al grupei principale I (19-20) în faţa Ungariei, dar, ca şi în partida cu Danemarca, a condus până în ultimele minute. În min.52 scorul era 18-16 pentru echipa lui Gheorghe Tadici. Ungaria a revenit în joc şi în min.58 a preluat conducerea (20-19), care va fi şi scorul final. În ultimele opt minute ale partidei, echipa României a înscris numai o dată, în timp ce adversarele noastre au punctat de patru ori. O partidă bună a făcut Paula Ungureanu, cu 18 intervenţii reuşite. Luni, echipa noastră va întâlni reprezentativa Spaniei. Alte rezultate din Grupa I: Polonia-Danemarca (19-28); Spania-Norvegia (26-29). Astăzi se dispută partidele din Grupa a II-a, după următorul program: Germania-Muntenegru, Suedia-Franţa şi Olanda-Slovacia. Clasamentul Grupei I arată astfel: Norvegia – 6 puncte, Ungaria – 4 puncte, Spania – 4 puncte, Danemarca – 3 puncte, România – 1 punct, Polonia – 0 puncte.