FA Cup: Arsenal se împiedică de echipa lui Pantilimon şi ratează semifinalele, United obţine pe final o rejucare

0
273

Aresenal a mai primit o confirmare a perioadei modeste pe care o traversează, fiind eliminată în sferturile Cupei Angliei de Watford, scor 1-2 chiar pe Emirates.

Oaspeţii, cu Costel Pantilimon integralist între buturi, au lovit primii, prin Ighalo (50), pentru ca după niciun sfert de oră Guedioura (63) să facă 2-0.

Welbeck a stabilit scorul final, în minutul 88.

Într-un alt joc dispurat duminică, Manchester United şi West Ham au remizat (la 1; goluri Martial 83 / Payet 68), astfel că semifinalista se va stabili pe terenul celei din urmă.

În celelalte două sferturi: Reading – Crystal Palace 0-2 ( Cabaye 86 pen., Campbell 90+4), Everton – Chelsea 2-0 (Lukaku 77, 82).