Derby de Oltenia cu scântei!

0
349

Cartonașe roșii și mulți nervi la Rm. Vâlcea! CSM a bătut SCM Craiova, 27-23

Învinse de două ori în sezonul trecut, vâlcencele și-au dorit cu orice preț să-și ia revanșa! Au început excelent partida și au dus diferanța pe tabelă la 4 lungimi!
Craiova venea după ratarea calificării în grupele Ligii Campionilor și se vedea încă acest lucru! Apărarea Craiovei, cea care a impresionat în Europa sezonul trecut, a început însă să-și facă treaba și de la 6-10, Craiova a egalat!

Pe finalul reprizei însă, combinațiile vâlcencelor, în mare viteză, le-au surprins din nou pe oaspete.

La reluare, lucrurile au degenerat în minutul 33! Trifunovici a lovit-o cu cotul pe Marta Lopez, iar cei doi arbitri, constănțenii Georgescu și Moldoveanu i-au arătat cartonașul roșu!

Antrenorul Bogdan Burcea a protestat, a ripostat vehement și a făcut semn fetelor să iasă de pe teren. Acestea s-au conformat imediat numai că, după ce au revenit, după aproximativ 5 minute, tehnicianul Craiovei a văzut cartonașul roșu și pe cel albastru, semn că va fi chemat la Comisia de Disciplină!