Preliminarii Champions League: Ludogoreţ pierde în Lituania

0
305

Ludogoreţ Razgrad, campioana Bulgariei, a fost învinsă de formaţia lituaniană Zalgiris Vilnius cu 2-1 (0-1), , în prima manşă a turului secund preliminar al Ligii Campionilor. Ludogoreţ, cu Moţi titular şi cu Keşeru pe teren din minutul 79, a deschis scorul în min. 18, prin Anicet Abel. Zalgiris, la care românul Liviu Antal a evoluat 60 de minute, a întors scorul în ultimul sfert de oră. Boban Nikolov, fostul jucător al Viitorului, a marcat pentru Vardar Skopje în meciul terminat  1-1,moti în deplasare cu Malmo FF.

FH Hafnarfjoerdur (Islanda) — Vikingur (Insulele Feroe) 1-1

Astăzi se joacă meciul Linfield Belfast (Irlanda de Nord) — Celtic Glasgow (Scoţia). Meciurile din manşa secundă se vor disputa pe 18 şi 19 iulie.

Mâine se va desfăşura tragerea la sorţi a meciurilor din turul al treilea preliminar al competiţiei, fază în care vor intra şi campioana României, Viitorul Constanţa, şi vicecampioana FCSB.