C. Ronaldo duce Juve în sferturile Champions League

0
371

Un hattrick al lui Cristiano Ronaldo a decis calificarea lui Juventus în sferturile Champions League. Bătrâna Doamnă a învins-o cu 3-0 pe Atletico Madrid în returul optimilor, după 0-2 în deplasare. În minutele 28 şi 49, Ronaldo a marcat cu capul, iar în minutul 86 a transformat un penalty scos de Bernardeschi. Este al optulea hattick al portughezului în Champions League, acum fiind la egalitate cu Messi la acest capitol. Juventus a făcut practic meciul perfect pentru remontada, trupa lui Simeone arătând jalnic şi ratând astfel şansa de a continua spre finala care are loc anul acesta chiar pe Wanda Metropolitano.

Juventus: Szczesny – Cancelo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola (Dybala, 67) – Emre Can, Pjanic, Matuidi – Bernardeschi, Mandzukic (Kean, 80), Cristiano Ronaldo. Antrenor: Massimiliano Allegri.
Atletico Madrid: Oblak – Arias (Vitolo, 77), Juanfran, Godin, Gimenez – Saul Niguez, Rodri, Koke, Lemar (Correa, 57) – Alvaro Morata, Griezmann. Antrenor: Diego Simeone.