Meciurile de azi din Europa League

0
65

Grupa A – ora 19.55: APOEL – Sevilla, Qarabag – Dudelange.
Clasament: 1. Sevilla 15 puncte (golaveraj 14:2), 2. APOEL 7 (9:8), 3. Qarabag 4 (7:10), 4. Dudelange 3 (7:17).

Grupa B – ora 19.55: FC Copenhaga – Malmo, Dinamo Kiev – Lugano.
Clasament: 1. Copenhaga 9 (5:3), 2. Malmo 8 (7:6), 3. Dinamo Kiev 6 (6:6), 4. Lugano 2 (1:4).

Grupa C – ora 19.55: FC Basel – Trabzonspor, Getafe – Krasnodar.
Clasament: 1. FC Basel 10 (10:4), 2. Getafe 9 (5:4), 3. Krasnodar 9 (7:8), 4. Trabzonspor 1 (3:9).

Grupa D – ora 19.55: LASK Linz – Sporting, PSV – Rosenborg.
Clasament: 1. Sporting 12 (11:4), 2. LASK Linz 10 (8:4), 3. PSV 7 (8:11), 4. Rosenborg 0 (2:10).

Grupa E – ora 19.55: CFR Cluj – Celtic, Rennes – Lazio.
Clasament: 1. Celtic 13 (10:4), 2. CFR Cluj 9 (4:4), 3. Lazio 6 (6:7), 4. Rennes 1 (3:8).

Grupa F – ora 19.55: Frankfurt – Guimaraes, St. Liege – Arsenal.
Clasament: 1. Arsenal 10 (12:5), 2. Frankfurt 9 (6:7), 3. St. Liege 7 (6:8), 4. Guimaraes 2 (4:8).

Grupa G – ora 22.00: Rangers – Young Boys, FC Porto – Feyenoord.
Clasament: 1. Rangers 8 (7:5), 2. FC Porto 7 (5:7), 3. Young Boys 7 (7:6), 4. Feyenoord 5 (5:6).

Grupa H – ora 22.00: Espanyol – ŢSKA Moscova, Ludogorets – Ferencvaros.
Clasament: 1. Espanyol 11 (12:3), 2. Ludogorets 7 (9:9), 3. Ferencvaros 6 (4:6), 4. ŢSKA Moscova 2 (2:9).

Grupa I – ora 22.00: Gent – Oleksandriya, Wolfsburg – St. Etienne.
Clasament: 1. Gent 9 (9:6), 2. Wolfsburg 8 (8:7), 3. St. Etienne 4 (6:7), 4. Oleksandriya 3 (5:8).

Grupa J – ora 22.00: AS Roma – Wolfsberger, Monchengladbach – Basaksehir.
Clasament: 1. Monchengladbach 8 (5:7), 2. AS Roma 8 (10:4), 3. Basaksehir 7 (5:8), 4. Wolfsberger 4 (5:6).

Grupa K – ora 22.00: Slovan Bratislava – Braga, Wolves – Beşiktaş.
Clasament: 1. Braga 11 (11:7), 2. Wolves 10 (7:5), 3. Slovan Bratislava 4 (8:9), 4. Beşiktaş 3 (6:11).

Grupa L – ora 22.00: Manchester Utd. – Alkmaar, Partizan – Astana.s
Clasament: 1. Manchester Utd 10 (6:2), 2. Alkmaar 9 (15:4), 3. Partizan 5 (6:9), 4. Astana 3 (3:15).