Succese pentru Valencia şi Rayo, în deschiderea La Liga

0
223

O nouă ediţie din La Liga a început vineri seara, iar în primul meci Rayo Vallecano a învins, în deplasare, scor 2-0, pe Almeria. Ambele goluri au fost marcate din lovituri de la 11 metri, de Isi Palazon şi Randy Nteka.

Într-un alt meci, Valencia s-a impus, scor 2-1, în deplasare, cu FC Sevilla. “Liliecii” au deschis scorul în minutul 60, prin Diakhaby. Aflată în preajma disputării Supercupei Europei, Sevilla a egalat prin marocanul En-Nesyri în minutul 70, dar Valencia a marcat golul victoriei în minutul 89, prin Javi Guerra.

Fără Benzema, plecat, şi Courtois, accidentat, Real Madrid joacă deseară la Athletic Bilbao, campioana, FC Barcelona, are la Getafe, duminică (21.30), în timp ce Atlético Madrid primeşte Granada luni (21.30).