Remiză pentru tricolorii mici în Bulgaria

0
318

Emil Săndoi

Reprezentativa de tineret a României a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul amical cu selecţionata similară a Bulgariei, disputat marţi seara, pe stadionul „Gradanski” din Loveci. Golul tricolorilor pregătiţi de Emil Săndoi a fost marcat de dinamovistul George Ţucudean în prelungirile primei reprize, care a egalat după ce bulgarii deschiseseră scorul încă din minutul 3 prin Rado Vasilev. România a început meciul în formula Moldovan – Râpă, Muth, Rada, Lupu – Grozav, Anton, Brata – Enache, Ţucudean, C. Matei. Au mai jucat Mladen, Ţigănaşu, Selagea, Pană, Năstăsie, Stanciu, Peţa şi Alibec. Bulgaria e evoluat în formula: Vasilev – Drenoviţki, Terziev, Ţvetkov, Vasilev – Tonev, Kostov, G. Mihailov, Ilia Mihailov – Ţvetanov, Decev. Următorul meci al naţionalei de tineret a României este programat pe 2 septembrie în deplasare împotriva Kazahstanului în preliminariile CE din 2013, formaţie contra căreia tricolorii au remizat în primul meci din actuala campanie, 0-0 la Târgu Mureş.