„Casa Bogdan” a pierdut finala juniorilor D / Puştii craioveni, învinşi la penalty-uri

0
345

Prima finală disputată de o echipă de juniori D a Craiovei după mulţi ani s-a terminat nefericit, fiindcă echipa clubului Casa Bogdan a pierdut în faţa Sportului Studenţesc, în urma loviturilor de departajare. Duminică seara, la Buftea, FRF a organizat finala Campionatului Național de Juniori D (jucători născuţi după 01.01.2000), în care s-au calificat, după câştigarea turneelor semifinale, Casa Bogdan Craiova şi Sportul Studenţesc. Partida a fost una disputată, iar după ora regulamentară de joc scorul a reflectat echilibrul de pe teren, 1-1. Raul Constantinescu a deschis scorul în minutul 40 pentru craioveni, care s-au văzut însă egalaţi cu 8 minute înainte de final, prin reuşita unui alt Raul, „studentul” Baicu. La penalty-uri, bucureştenii au fost mai precişi, transformând prin acelaşi Raul Baicu, dar şi prin Alexandru Tudor, Robert Ion, Andrei Achim şi Alexandru Enache, în timp ce echipa Craiovei a punctat datorită lui Raul Constantinescu, Andrei Dobre şi Constantin Olteanu, dar Marian Şerban a ratat şi titlul a mers în Regie. Lotul echipei Casa Bogdan Craiova: portari: Andrei Bobonete, Simion Velcu; fundaşi: Ionuţ Popescu, Constantin Olteanu, Alin Modora, Andrei Dobre, Raul Constantinescu, Hristos Vadasis, Andrei Crânguş, Cosmin Cojocaru; mijlocaşi: Andrei Lepădatu, Alex Gârbiţă, Ştefan Baiaram, Marian Şerban, Robert Goanţă, Marius Sultan, Aurel Manciu; atacanţi: Valentin Mihăilă, Adrian Nichifor, Florin Grigoraşcu.