Handbalistele Craiovei au învins Rapidul

0
252

Într-un meci din etapa a 11-a a Ligii Florilor, SCM Craiova a trecut ieri, în Sala Polivalentă, cu 29-24, la pauză 13-12, de Rapid Metrou Bucureşti. Oaspetele, încurajate de fanii rapidişti, au dat o replică peste aşteptări, în timp ce fetele lui Bogdan Burcea parcă au jucat cu frâna trasă, desprinzându-se abia în repriza secundă. Au jucat pentru SCM: Dumanska, Stanciu (portari), Ticu 8 goluri, Nikolic 5, Florianu 5, Klikovac 3, Rădoi 3,  Popescu 2, Ardean 1, Stoican 1, Vizitiu 1, Trifunovic, Şelaru.

SCM Craiova revine pe locul 3 în clasament, cu 23 de puncte, după ce fusese depăşită de Măgura Cisnădie, victorioasă la Bistriţa. Meciul de ieri s-a jucat pe un teren trasat special pentru meciul de sâmbătă, ora 18, din grupele Cupei EHF, cu danezele de la Randers.