Rezultatele ligilor de fotbal ale Doljului

0
84

Liga a IV-a Dolj, etapa a 29-a: CS Cârcea – Dunărea Calafat 2-2, Metropolitan Işalniţa – Viitorul Măceşu de Sus 1-1, UT Dăbuleni –  Unirea Amărăştii de Jos 0-2, Progresul Băileşti – Flacăra Moţăţei 1-2, Progresul Segarcea – Jiul Podari 1-4, Avântul Pieleşti – ACS Mârşani 3-1, Dunărea Cetate – Danubius Bechet nu s-a jucat. Progresul Cerăt şi ACS Galicea Mare au stat.

Clasamentul Ligii a IV-a: 1. Calafat 68p, 2. Podari 62, 3. Bechet 55, 4. Işalniţa 50,  5. Cârcea 49, 6. Amărăşti 47, 7. Dăbuleni 45, 8. Cerăt 45, 9. Pieleşti 44, 10. Cetate 40, 11. Galicea Mare 34, 12. Băileşti 30, 13. Măceşu de Sus 26, 14. Filiaşi II 24, 15. Mârşani 19, 16. Moţăţei 14, 17. Segarcea 6. ACSO Filiaşi 2 şi Victoria Pleniţa au fost retrase din campionat.

Liga a V-a Dolj, etapa a 22-a

Seria I: Luceafărul Ghidici – Viitorul Giurgiţa 1-4, Fulgerul Maglavit – Avântul Giubega 3-1,  ACS Cioroiaşi – Avântul Rast 1-0, Viitorul Ciupercenii Noi – Triumf Bârca 2-1, Recolta Măceşu de Jos – Juventus Piscu Vechi 0-4, Desnăţuiul Giurgiţa –  Recolta Seaca de Câmp 3-0, neprezentare. Spicul Unirea a stat.

Clasament: 1. Viitorul Giurgiţa 57p, 2. Fulgerul Maglavit 38p, 2. Recolta Măceşu de Jos 38p, 4. Juventus Piscu Vechi 36p, 5. Triumf Bârca 35p, 6. Desnăţuiul Giurgiţa 33p, 7. ACS Cioroiaşi 30p, 8. Spicul Unirea 26p, 9. Avântul Rast 22p, 10. Viitorul Ciupercenii Noi 21p, 11. Avântul Giubega 18p, 12. Luceafărul Ghidici 17p, 13. Recolta Seaca de Câmp 4p.

Seria a II-a:  Sporting Leu – Victoria Bratovoieşti 9-1, Fulgerul Mârşani – Avântul Daneţi 3-0, Unirea Tâmbureşti – Voinţa Puţuri 4-0, Progresul Castranova – Avicola Rojişte 1-3, Ştiinţa Celaru – Viitorul Apele Vii 5-0. Progresul Amărăştii de Sus a stat.

Clasament: 1. Ştiinţa Celaru 51p, 2. Progresul Amărăştii de Sus 51p, 3. Viitorul Apele Vii 43p, 4. Sporting Leu 38p, 5. Progresul Castranova 34p, 6. Avicola Rojişte 26p, 7. Unirea Tâmbureşti 26p, 8. Victoria Bratovoieşti 24p, 9. Fulgerul Mârşani 23p, 10. Voinţa Puţuri 20p, 11. Unirea Dioşti 16p, 12. Avântul Daneţi 14p.

Seria a III-a: CS Cârcea II – Ştiinţa Malu Mare 1-4, AFC Coşoveni – Inter Secui 1-2, Fulgerul Întorsura – Voinţa Belcin 2-3, Viitorul Ştiinţa Craiova – – Viitorul Ţuglui 4-1. Flacăra Drăgoteşti, Viitorul Teasc şi Ştiinţa Calopăr au stat.

Clasament:  1. Ştiinţa Malu Mare 42p, 2. Voinţa Belcin 38p, 3. CS Cârcea II 32p, 4. Viitorul Ştiinţa Craiova 30p, 5. Flacăra Drăgoteşti 29p, 6. Viitorul Ţuglui 28p, 7. Fulgerul Întorsura 25p, 8. AFC Coşoveni 23p, 9. Inter Secui 23p, 10. Viitorul Teasc 17p, 11. AS Leamna 16p,  12. Ştiinţa Calopăr 14p.

Seria a IV-a: Viitorul Coţofenii din Dos – Metropolitan Işalniţa II 2-4, Standard Şimnicu de Sus – ACSO Filiaşi III 4-2,  Betis Craiova – Vulturul Cernăteşti 1-2, CS Sopot – Viitorul Gherceşti 3-3. Jiul Breasta, Voinţa Rasnic şi Viitorul Valea Fântânilor  au stat.

Clasament: 1. Vulturul Cernăteşti 42p, 2. Viitorul Gherceşti 41p,3. Metropolitan Işalniţa II 37p, 4. CS Sopot 34p, 5. Viitorul Valea Fântânilor 31p, 6. Jiul Breasta 28p, 7. Viitorul Coţofenii din Dos 26p 8. ACSO Filiaşi III 21p, 9. Voinţa Rasnic 20p, 10. Standard Şimnicu de Sus 18p, 11. Betis Craiova 13p.

LĂSAȚI UN MESAJ

Comentariul
Numele

Operaţie antispam (completează):  *