Inter revine pe primul loc în Serie A

0
454

Inter Milano a câștigat unul dintre cele mai spectaculoase derby-uri cu AC Milan din istorie, scor 4-2, și echipa lui Conte revine pe prima poziție în Serie A. Milan a condus cu 2-0 la pauză în Derby della Madonnina, Rebic și Ibrahimovic marcând pe final de primă repriză. După pauză, nerazzurrii au marcat de 4 ori, prin Brozovic, Vecino, de Vrij și Lukaku, și au avut o bară spectaculoasă, la execuția lui Eriksen.

Lazio a câștigat și ea, 1-0 la Parma și s-a apropiat la 1 punct de Inter și Juventus. Caicedo a marcat unicul gol, iar cu Simone Inzaghi la cârmă Lazio stabilește un record, 18 meciuri fără înfrângere.

Surpriza etapei a fost pe San Paolo, unde Napoli își continuă sezonul dezamăgitor, pierzând cu Lecce, scor 2-3.

În runda viitoare, avem Lazio – Inter, duminică seara.