PSG, eliminată de Guingamp din Cupa Ligii

0
414

PSG a fost eliminată din sferturile de finală ale Cupei Ligii Franţei, fiind învinsă chiar pe teren propriu de Guingamp, scor 1-2. Neînvinsă în această competiţie de 5 ani, PSG a deschis scorul printr-un supergol al lui Neymar (63), imediat după ce oaspeţii irosiseră un penalty, prin M. Thuram. În minutul 81, Guingamp a primit al doilea penalty, iar de această dată Yeni Ngbakoto l-a învins pe Areola. Când meciul se îndrepta spre lovituri de departajare, oaspeţii au primit al treilea penalty, iar Thuram a transformat de această dată, producând surpriza.

În celelalte meciuri din sferturile Cupei Ligii: Lyon – Strasbourg 1-2, Bordeaux – Le Havre 1-0, Monaco – Rennes 8-7, după lovituri de departajare.