CSMS Iași – CS U Craiova 1-3. Opt meciuri fără înfîngere pentru craioveni

0
335

În primul meci al zilei, CSMS Iaşi a fost învinsă de CS U Craiova, scor 1-3, într-un meci dominat de elevii lui Săndoi şi Cârţu.

CS U Craiova a început meciul foarte bine şi a marcat în minutul trei, prin Nuno Rocha. Atacantul a reuşit dubla în minutul 32, printr-un şut de la 18 metri, care l-a surprins pe Caparco.

A doua repriză a avut un ritm mai scăzut, pînă în minutul 78, cînd Tîrnăcop a marcat golul de 3-0.

Lukas Bole a marcat golul de consolare al ieşenilor, în minutul 82, după ce a recuperat mingea şi a avut o cursă personală.

Prin această victorie, craiovenii au acumulat 20 de puncte şi au egalat pe Dinamo la numărul de puncte, urcînd pe locul 7.

Echipele de start:

CSMS Iaşi: Caparco – I.Voicu, Plămadă, L. Munteanu, Bădic – Creţu, Olah – Bosoi, Bole, Al.Ciucur  – Dobre
Rezerve: Grahovac, Vişa, Ţigănaşu, Dima, Crengăniş, Novac, Onduku
Antrenor: Nicolo Napoli

CS U Craiova: Bălgrădean – S.Achim, Acka, Frăsinescu, Vătăjelu – Mateiu, Madson – Băluţă, Bawab, Tîrnăcop -Nuno Rocha
Rezeve: Brac, Velkovici, Curelea, Ferfelea, Ivan, Cârstea, Avrămia

Antrenor: Emil Săndoi