SCM Craiova învinsă în ultimele două secunde

0
316

Ce partidă, ce suspans, ce tensiune, în finala dintre SCM Craiova și Podravka Koprivnica pentru accederea în grupele Ligii Campionilor. După ce au condus în prima repriză și la o diferență de cinci goluri și la un moment dat au lăsat impresia că au calificarea în buzunar (14-12 la pauză pentru craiovence), în repriza secundă, croatele cu nervi de oțel au mers ”umăr la umăr”  cu jucătoarele din Bănie 17-17, 17-18, 18-18, 19-18, 20-19, 21-20. În ultimele două secunde, croatele au marcat golul calificării. Campioana Croației e un nume în handbalul european. A câștigat Liga Campionilor în 1996, după ce cu un an înainte jucase finala. Are multe participări în grupele Ligii, dar SCM Craiova a fost atât de aproape de prima ei prezență în Liga Campionilor încât decepția e imensă. Echipa craioveană va continua în EHF, competiție pe care a câștigat-o sezonul trecut.