Satelitul Ştiinţei, remiză la Câmpulung

0
336

Echipa a doua a Universităţii Craiova se află în plină perioadă de pregătire pentru un nou sezon de Liga a III-a, echipa pregătită de Corneliu Papură disputând deja patru meciuri de verificare, toate în deplasare. După victoriile cu SCM Rm. Vâlcea, scor 2-0, CSO Filiaşi, scor 2-1, şi Viitorul Şimian, scor 3-0, satelitul Ştiinţei a remizat, scor 2-2, pe terenul celor de la ARO Muscelul Câmpulung. Puştii Craiovei au punctat la fiecare început de repriză şi au primit ambele goluri pe final de meci, în minutele 88 şi 90.

Universitatea II Craiova a început cu: Vlăsceanu – Mitran, Vancea, Balaci, Nițuică – Domnu, Cîrpici, Rădulescu – Bană, Trică, Dan. Rezerve: Tomasec, Brășfăleanu, Ene, Lăpădătescu, Tomșa, Neață, Buțurcă. De la echipă au lipsit Stana, Petculescu şi Gaşpar, toţi la lotul U17 al României, în timp ce Găină este bolnav, iar Benga este accidentat pe termen lung. Alberto Călin a fost împrumutat la Chindia, iar Dragoş Popa a fost cedat la Viitorul Pandurii.

Următoarele meciuri amicale ale Universităţii II sunt tot în deplasare, sâmbătă, 12 august, cu Turris Turnu Măgurele şi sâmbătă 19 august, cu Sporting Roșiori.