Premier League: Rafael Benitez (Newcastle) decepţionat!

0
342

rafaelŢinută în eşec (0-0) de Aston Villa „lanterna roşie” din Premier League, Newcastle, echipa pregătită de Rafael benitez s-a trezit şi cu altă supriză neplăcută: victoria in extremis a lui Sunderland, candidată la retrogradare, asupra celor de la Chelsea (3-2), după o revenire de la 0-1 şi 1-2 fabuloasă în repriza secundă. Diego Costa (min. 15) a deschis scorul, W. Khazri (min. 41) a egalat, iar în prelungirile primei reprezie (45+4) N. Matici a adus pe Chelsea în avantaj. După pauză, F. Borini (min. 68) şi J. Defoe (min. 70) au întors rezultatul, echipa lor trecând, în clasament, deasupra celor de la Newcastle, care în ultima etapă întâlneşte pe teren propriu pe Tottenham Hotspor, în timp ce Sunderaland se deplasează la Watford.