Liga Campionilor: Manchester City, 10 minute fără portar!

0
433

Manchester City a remizat (1-1) pe terenul italienilor de la Atalanta Bergamo, după un meci învolburat. În minutul 82 al partidei, portarul Claudio Bravo a primit cartonaş roşu pentru o ieşire în afara suprafeţei de pedeapsă şi un fault asupra atacantului Ilicic. Cum Bravo îl înlocuise la pauză pe portarul titular Ederson, au urmat momente de confuzie. Antrenorul Pep Guardiola l-a introdus în poartă pe apărătorul Walker, intrat în teren în locul lui R. Mahrez, care s-a descurcat, bine la şutul lui Malinovski, expediat de la cca. 25 de metri. După ce pierduse partida tur cu 5-1, Atalanta a obţinut primul său punct în Liga Campionilor. Cu 10 puncte acumulate în grupa C, Manchester City rămâne în fruntea clasamentului grupei şi mai are nevoie doar de un punct pentru a accede în optimile de finală ale Ligii Campionilor. Oamenii lui Pep Guardiola au deschis scorul în min. 7 şi au ratat un penalty, pentru ca, imediat după pauză (min. 49) M. Pasalic să egaleze la o centrare a lui Gomez.