Play-off-ul Conference League

0
283

Farul, FCSB şi Sepsi şi-au aflat posibilele adversare din play-off-ul Conference League, după tragerea la sorţi de azi, de la sediul UEFA, de la Nyon.

Dacă va ajunge în play-off-ul Conference League, după dubla cu estonienii de la Flora Tallin, Farul va juca pe “ruta campioanelor”, împotriva echipei eliminate din duelul Qarabag (Azerbaidjan) – HJK Helsinki (Finlanda), din turul trei preliminar al Europa Laeague.

În cazul în care va ajunge în play-off, după dubla cu Aktobe, Sepsi va juca împotriva învingătoarei dintre Bodo/Glimt (Norvegia) / FC Pyunik (Armenia).

Dacă va ajunge în play-off, după întâlnirile cu danezii de la Nordsjaelland, FCSB va juca împotriva învingătoarei din dubla manşă Sabah (Azerbaidjan) – Partizan Belgrad (Serbia).

Celelalte meciuri din play-off-ul Europa Conference League:
Ballkani (Kosovo)/Lincoln (Gibraltar) – Sheriff Tiraspol (Moldova)/BATE Borisov (Belarus)
Zalgiris Vilnius (Lituania)/Hacken (Suedia) – Hamrun (Malta)/Ferencvaros (Ungaria)
FC Struga (Macedonia de Nord)/Swift Hesperange (Luxemburg) – Zrinjski Mostar (Bosnia-Herţegovina)/Breidablik (Islanda)
Astana (Kazahstan)/Ludogoreţ Razgrad (Bulgaria) – Valmiera FC (Letonia)/Partizani Tirana (Albania)
Hapoel Beer Sheva FC (Israel)/Levski Sofia (Bulgaria) – Eintracht Frankfurt (Germania)
Dila Gori (Georgia)/APOEL Nicosia FC (Cipru) – KAA Gent (Belgia)/Pogon Szczecin (Polonia)
Lech Poznan (Polonia)/Spartak Trnava (Slovacia) – Slavia Praga (Cehia)/Dnipro-1 (Ucraina)
Tobol (Kazahstan)/Derry City(Irlanda) – Viktoria Plzen (Cehia)/Gzira United (Malta)
Hibernian Edinburgh (Scoţia)/FC Lucerna (Elveţia) – Aston Villa FC (Anglia)
Omonia Nicosia FC (Cipru)/FC Midtjylland (Danemarca) – Legia Varşovia (Polonia)/ Austria Viena (Austria)
Lille (Franţa) – B36 Torshavn (Feroe)/HNK Rijeka (Croaţia)
Olympiacos Pireu (Grecia)/Genk (Belgia) – Adana Demirspor (Turcia)/NK Osijek (Croaţia)
Fenerbahce(Turcia)/Maribor (Slovenia) – Twente Enschede (Olanda)/Riga FC (Letonia)
Aris Thessaloniki (Grecia)/Dinamo Kiev (Ucraina) – Beşiktaş Istanbul (Turcia)/Neftci Baku (Azerbaidjan)
Santa Coloma (Andorra)/AZ Alkmaar (Olanda) – FC Arouca (Portugalia)/Brann Bergen (Norvegia)
Rapid Viena (Austria)/Debreceni VSC (Ungaria) – Fiorentina (Italia)
Rosenborg Trondheim BK (Norvegia)/Heart of Midlothian FC (Scoţia) – HNK Hajduk Split (Croaţia)/PAOK Salonic (Grecia)
Osasuna (Spania) – FC Bruges (Belgia)/KA Akureyri (Islanda)
AEK Larnaca FC (Cipru)/Maccabi Tel Aviv FC (Israel) – NK Celje (Slovenia)/FC Neman Grodno (Belarus)