Potrivit IPJ Dolj, azi-noapte, în jurul orei 0345, o echipă de siguranţă publică din cadrul Secţiei 3 Poliţie Craiova l-a depistat pe Ionuţ Alin T., de 26 de ani, din Craiova, în timp ce conducea un autoturism pe str. Calea Bucureşti din municipiu, în apropiere de intersecţia cu str. Sărarilor, având permisul de conducere anulat. Totodată, acesta a fost condus la Secţia U.P.U. a Spitalulului Clinic Judeţean Craiova, unde a refuzat sa-i fie recoltate probe biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei. În acest sens, poliţiştii au întocmit pe numele bărbatului dosar penal pentru săvârşirea infracţiunilor de conducerea unui vehicul având permisul anulat, respectiv refuz de recoltare probe biologice.
Acest site utilizează cookie-uri | Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.Sunt de acord