CFR Cluj câştigă cu Dinamo şi vine la 1 punct de FCSB

0
844

În penultima etapă din sezonul regular al Ligii I, CFR Cluj a câştigat acasă cu Dinamo, scor 1-0, gol marcat de Omrani, în minutul 80. Oaspeţii au jucat mult timp în 8 jucători de câmp, după ce arbitrul Marcel Bârsan i-a eliminat foarte uşor pe Paul Anton şi Florin Bejan, în minutele 31, respectiv 37, înlesnind misiunea echipei lui Edi Iordănescu. După acest succes, campioana s-a apropiat la un punct de liderul FCSB (64 de puncte).

Înaintea ultimei etape, Universitatea Craiova este la 7 puncte de FCSB şi la 6 puncte de CFR Cluj. În runda a 30-a, FCSB joacă la Sepsi, sâmbătă seara, iar Universitatea Craiova întâlneşte CFR Cluj, pe Ion Oblemenco, duminică, de la ora 21.30. Campioana va fi lipsită de Deac şi Costache, suspendaţi.