Cupa Angliei: Manchester United – out!

0
523

Manchester United a fost eliminată în turul patru al Cupei Angliei chiar pe Old Trafford (71.871 spectatori) de Middlesbrough (locul 7 în Championship) după o partidă cu prelungiri. Jucătorii lui Manchester United au adus un omagiu victimelor accidentului de la Munchen din 6 februarie 1958. În min. 19, Cristiano Ronaldo a ratat un penalty, dar câteva minute mai târziu (min. 25) Jadon Sancho a deschis scorul. Dar mare surpriză: Matts Crooks (min. 64) a reuşit egalarea şi s-a ajuns în prelungiri şi apoi la penalty-uri, calificarea surâzând lui Middlesbrough (1-1, 7-8 d.l.p.). Alte rezultate: Chelsea – Plymouth Argyla 2-1 d.p., Wolverhampton – Norwich 0-1, Everton – Brentford 4-1, Southampton – Coventry 2-1, M.City – Fullham 4-1, Tottenham – Brighton 3-1.