Real Madrid continuă seria umilinţelor

0
330

Sezon de coşmar pentru campioana lumii, Real Madrid. După eşecuri dure cu 3-0 precum cele cu Eibar sau ŢSKA Moscova, a venit unul în faţa lui Real Sociedad, scor 0-2, pe Santiago Bernabeu. Fără Bale, accidentat, Realul s-a chinuit din start. Williams Jose a deschis scorul în minutul 3, din penalty, iar Pardo l-a închis în minutul 83, între timp Lucas Vazquez fiind eliminat. Gazdele meritau un penalty în minutul 66, la un fault asupra lui Vinicius, dar nici arbitri de la VAR nu au reacţionat, deşi era cazuk. Madrilenii sunt pe locul 5, cu 30 de puncte.

Într-un meci de podium, FC Sevilla – Atletico Madrid 1-1, goluri: Ben Yeder, respectiv Griezmann.

În schimb, Barcelona s-a impus cu 2-1 la Getafe, goluri: Messi şi Suarez, respectiv Mata.

Clasament: 1. Barcelona 40p, 2. Atletico 35p, 3. Sevilla 33p, 4. Alaves 31p, 5. Real 30p.