Conform IPJ Dolj, ieri, 04.04.2017, în jurul orei 11.30, în urma unei acţiuni organizate de poliţişti din cadrul Biroului de Investigaţii Criminale, pe Calea Unirii din Craiova, a fost prinsă în flagrant C.S., de 11 de ani, din Craiova, la scurt timp după ce a sustras din geanta unei studente un portmoneu. Prin extinderea cercetărilor poliţiştii craioveni au stabilit faptul că, la data de 01.04.2017, în jurul orei 1100, în timp ce minora de 11 ani se afla în Piaţa Centrală din Craiova, a sustras un telefon mobil din buzunarul unei femei de 42 de ani. Telefonul a fost recuperat şi restituit persoanei vătămate. Poliţiştii au întocmit în cauză dosar penal pentru săvârşirea infracţiunii de furt, cercetările fiind continuate în vederea documentării întregii activităţi infracţionale.
Acest site utilizează cookie-uri | Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.Sunt de acord