Atletico a smuls un punct in extremis pe “Bernabeu”

0
162

Llorente a egalat cu o lovitură de cap în minutul 90+3 şi derby-ul Real Madrid – Atletico Madrid, de pe “Santiago Bernabeu”, s-a terminat la egalitate, scor 1-1. Brahim Diaz deschisese scorul în minutul 20 pentru Real, iar după pauză oaspeţii au avut un gol anulat pentru ofsaid. A fost al patrulea derby al Madridului din acest sezon, după duelul din tur (3-1 pentru Atletico) şi cele din semifinalele Supercupei Spaniei (5-3 pentru Real) şi optimile Cupei Spaniei (4-2 pentru Atletico).

Alte rezultate din LaLiga: Villarreal – Cadiz 0-0, Osasuna – Celta Vigo 0-3 Au marcat: Larsen ’24, De La Torre ’25, Douvikas ‘90, Betis – Getafe 1-1 Au marcat: Isco ’35 (penalti) / Greenwood ‘8 (penalti). Partida Rayo Vallecano – FC Sevilla va avea loc azi.

Real Madrid este lider cu 58 de puncte, urmată de Girona – 56, FC Barcelona – 50, Atletico Madrid 48 de puncte.