Premier League: Arsenal, come-back spectaculos

0
238

Liderul din Premier League, Arsenal Londra, a revenit spectaculos cu Bournemouth, golul victoriei fiind marcat în minutul 90+7. În meciul din etapa a 26-a din Premier League, oaspeţii, care ocupă penultimul loc în clasament, au condus cu 2-0, prin golurile marcate de Billing, în primul minut, şi Senesi, în minutul 57. Londonezii au egalat prin Thomas Partey (min. 62) şi Ben White (min. 70), iar Reiss Nelson a înscris golul victoriei în minutul 90+7.

Arsenal rămâne lider al Premier League, cu 63 de puncte, cu cinci mai multe decât ocupanta locului secund, Manchester City. Aceasta a trecut cu 2-0 de Newcastle, goluri: Phil Foden, în minutul 15, şi de Bernardo Silva, în minutul 67.

Alte rezultate: Aston Villa – Crystal Palace 1-0 (Joachim Andersen 27 autogol); Brighton – West Ham United 4-0 (Mac Allister 18 penalti, Veltman 51, Mitoma 69, Welbeck 89); Chelsea – Leeds United 1-0 (Chilwell 53); Wolverhampton – Tottenham 1-0 (Adama Traore 82).