Real Madrid, blocată de Levante

0
430

Favorită pe terenul lui Levante, având tripleta BBC din primul minut, Real Madrid a plecat în cele din urmă de la Valencia cu doar un punct, scor 2-2, pierzând victoria în ultimult minut. Sergio Ramos i-a adus în avantaj pe galactici, însă gazdele au egalat până la pauză prin execuţia ghanezului Emmanuel Boateng. Isco i-a adus din nou pe campionii lumii în frunte, cu 10 minute înainte de final, iar imediat după gol, Zidane l-a schimbat pe Ronaldo. În ultimul minut, veteranul italian Pazzini, intrat pe teren în minutul 77, a adus un punct uriaş pentru Levante. Real a rămas pe locul 4 numai pentru că Villarreal a pierdut la Sevilla, cu Betis.