Tricolorii lui Săndoi, doar egal în Kazahstan

0
291

Reprezentativa de tineret a României a terminat la egalitate partida disputată ieri la Almaty în preliminariile CE 2013 contra Kazahstanului, scor 1-1. Românii au deschis scorul prin reuşita jucătorului împrumutat de Standard Liege la U Cluj, Gicu Grozav (foto), din minutul 30, iar gazdele au egalat în minutul 74 printr-un şut de la 40 de metri al lui Beisebekov. Fundaşul Pandurilor, Rada, a nimerit bara în finalul primei reprize. Selecţionerul Emil Săndoi a utilizat formula: Moldovan – Râpă (cpt.), Muth, I.Rada, Beţa –  P.Anton, C.Matei (66 Brata 85 Stanciu), Selagea (79 S. Buş) – Enache, Ţucudean, Grozav. Tricolorii au 2 puncte după două jocuri şi în următorul meci din preliminarii vor va întâlni  marţi la Mediaş,  reprezentativa similară a Letoniei, cu care s-au confruntat şi în precedenta campanie pentru Campionatul European, cel din 2011. Din grupa României mai fac parte Kazakhstan, Letonia, Franţa şi Slovacia.