“Dublă” Neymar, la revenirea pe teren

0
238

La revenirea pe teren după şase luni de absenţă pricinuită de accidentarea la gleznă, care a necesitat o intervenţie chirurgicală, brazilianul Neymar a marcat două goluri pentru Paris Saint-Germain, în meciul amical disputat la Busan cu formaţia lui Dan Petrescu, Jeonbuk Hyundai, scor 3-0.

După ce Messi a plecat la Inter Miami, iar Mbappe este scos din lot din cauza problemelor legate de contract, Neymar a rămas liderul lui PSG, iar el a marcat în minutele 40 şi 83, în timp ce Marco Asensio a punctat în minutul 88. Luis Enrique a început cu: Donnarumma – Bernat, Danilo, Kurzawa, Serif – Ndour, E. Mbappe, Verratti – Gharbi, Ekitike, Neymar. Au mai intrat: Navas – Asensio, F. Ruiz, Soler, Ugarte, Marquinhos, Hakimi, Lee, N. Lemina.